Čas na nové hodinky? Část 1

Čas na nové hodinky? Část 1

Zatímco dříve hodinky plnily pouze jedinou funkci - ukazatel správného času, dnes se z nich stal také oblíbený módní doplněk. Nebudeme se zde bavit o chytrých hodinkách, to je na samostatnou kapitolu. 

Hodinky, jsou krom smart zařízení a chytrých telefonů, nejčastějším dárkem. Hlavně ty v nižších cenových relacích.

Pokud tedy vybíráte hodinky pro partnera, partnerku nebo sami pro sebe, nachystali jsme seriál pro výběr hodinek.

Na co při výběru hodinek myslet?

Já při nákupu hodinek zohledňuji nejdůležitější faktor, tím je osobnost jejich budoucího majitele. Bude to muž, nebo žena? Člověk elegantní, pohybující se ve společnosti, nebo extravagantní duše, která se nebojí nových věcí, tvarů a ráda provokuje?

Pak také rozhoduje to, zda bude človně hodinky nosit pravidelně pro tzv. denní nošení nebo má vícero hodinek a následně si vybírá hodinky pro daný typ události: elegance, sport, neformální apod.

Klasické společenské hodinky se vyznačují svou jednoduchostí, minimalistickým ciferníkem a jsou vhodné spíše pro formální příležitosti. U tohoto typu musíte počítat s vyšší pořizovací cenou, za kterou obdržíte kvalitní zpracování a dá se říci, že i určitý společenský kredit. Osoba, která tyto hodinky nosí je většinou business man, často navštěvující společenské akce, kterého vidíte pouze s pěkně padnoucím oblekem.

Univerzální, někdy také celodenní hodinky může obdarovaný nosit prakticky pořád a při každé příležitosti. Nevyznačují se na první pohled nápadnými prvky. Jsou funkční a většinou více odolné, což je pro celodenní nošení žádoucí. Jejich nositel upřednostňuje funcionalitu před elegancí, rád si místo saka oblékne polokošily a jeansy. Nicméně i takové hodinky se často hodí i do společnosti.

Rada na závěr

Pokud vybíráte hodinky pro partnera nebo člověka vám blízkého, určitě znáte jeho vkus. S prodejcem tyto věci určitě proberte a nevybírejte nic bez pečlívé konzultace. Dobrý prodejce se hodinky nesnaží prodat za každou cenu, ale chce aby byl jejich nositel při každém zapnutí pásku, při každém natočení i doteku hodinek spokojený.